GLPI - Databases plugin - en to cs_CZ translation catalogue (10 entries)

en: Associate to the database
cs_CZ: Přiřadit k databázi

en: Database | Databases
cs_CZ[0]: Databáze
cs_CZ[1]: Databáze
cs_CZ[2]: Databází
cs_CZ[3]: Databáze

en: Database associated | Databases associated
cs_CZ[0]: Přiřazená databáze
cs_CZ[1]: Přiřazené databáze
cs_CZ[2]: Přiřazených databází
cs_CZ[3]: Přiřazené databáze

[ctx: button]
en: Associate a database
cs_CZ: Přiřadit databázi

en: Category | Categories
cs_CZ[0]: Kategorie
cs_CZ[1]: Kategorie
cs_CZ[2]: Kategorií
cs_CZ[3]: Kategorie

en: Instance | Instances
cs_CZ[0]: Instance
cs_CZ[1]: Instance
cs_CZ[2]: Instancí
cs_CZ[3]: Instance

en: Path
cs_CZ: Popis umístění

en: Script | Scripts
cs_CZ[0]: Skript
cs_CZ[1]: Skripty
cs_CZ[2]: Skriptů
cs_CZ[3]: Skripty

en: Type of script | Types of script
cs_CZ[0]: Typ skriptu
cs_CZ[1]: Typy skriptů
cs_CZ[2]: Typů skriptů
cs_CZ[3]: Typy skriptů

en: Engine | Engines
cs_CZ[0]: Engine
cs_CZ[1]: Enginy
cs_CZ[2]: Enginů
cs_CZ[3]: Enginy
