GLPI - Databases plugin - en to es_AR translation catalogue (9 entries)

en: Associate to the database
es_AR: Asociar a Base de Datos

en: Database | Databases
es_AR[0]: Base de Datos
es_AR[1]: Bases de Datos

en: Database associated | Databases associated
es_AR[0]: Base de Datos asociada
es_AR[1]: Bases de Datos asociadas

[ctx: button]
en: Associate a database
es_AR: Asociar a Base de Datos

en: Category | Categories
es_AR[0]: Categoría
es_AR[1]: Categorías

en: Instance | Instances
es_AR[0]: Instancia
es_AR[1]: Instancias

en: Path
es_AR: Camino

en: Type of script | Types of script
es_AR[0]: Tipo de Script
es_AR[1]: Tipos de Scripts

en: Engine | Engines
es_AR[0]: Motor
es_AR[1]: Motores
