GLPI - Databases plugin - en to es_ES translation catalogue (9 entries)

en: Associate to the database
es_ES: Asociar a la base de datos

en: Database | Databases
es_ES[0]: Base de datos
es_ES[1]: Bases de datos

en: Database associated | Databases associated
es_ES[0]: Base de datos asociada
es_ES[1]: Bases de datos asociadas

[ctx: button]
en: Associate a database
es_ES: Asociar una base de datos

en: Category | Categories
es_ES[0]: Categoría
es_ES[1]: Categorías

en: Instance | Instances
es_ES[0]: Instancia
es_ES[1]: Instancias

en: Path
es_ES: Ruta

en: Type of script | Types of script
es_ES[0]: Tipo de script
es_ES[1]: Tipos de script

en: Engine | Engines
es_ES[0]: Motor
es_ES[1]: Motores
