GLPI - Databases plugin - en to fi_FI translation catalogue (11 entries)

en: Associate to the database
fi_FI: Liitä tietokantaan

en: Database | Databases
fi_FI[0]: Tietokanta
fi_FI[1]: Tietokannat

en: Editor
fi_FI: Editori

en: Database associated | Databases associated
fi_FI[0]: Liitetty tietokanta
fi_FI[1]: Liitetyt tietokannat

[ctx: button]
en: Associate a database
fi_FI: Liitä tietokanta

en: Category | Categories
fi_FI[0]: Luokka
fi_FI[1]: Luokat

en: Instance | Instances
fi_FI[0]: Instanssi
fi_FI[1]: Instanssit

en: Path
fi_FI: Polku

en: Script | Scripts
fi_FI[0]: Skripti
fi_FI[1]: Skriptit

en: Type of script | Types of script
fi_FI[0]: Skriptin tyyppi
fi_FI[1]: Skriptin tyypit

en: Engine | Engines
fi_FI[0]: Tietokantamoottori
fi_FI[1]: Tietokantamoottorit
