GLPI - Databases plugin - en to fr_FR translation catalogue (9 entries)

en: Associate to the database
fr_FR: Associer à la base de données

en: Database | Databases
fr_FR[0]: Base de données
fr_FR[1]: Bases de données

en: Editor
fr_FR: Editeur

en: Database associated | Databases associated
fr_FR[0]: Base de données associée
fr_FR[1]: Bases de données associées

[ctx: button]
en: Associate a database
fr_FR: Associer une base de données

en: Category | Categories
fr_FR[0]: Catégorie
fr_FR[1]: Catégories

en: Path
fr_FR: Chemin

en: Type of script | Types of script
fr_FR[0]: Type de script
fr_FR[1]: Types de script

en: Engine | Engines
fr_FR[0]: Moteur
fr_FR[1]: Moteurs
