GLPI - Databases plugin - en to pt_BR translation catalogue (9 entries)

en: Associate to the database
pt_BR: Associar ao banco de dados

en: Database | Databases
pt_BR[0]: Banco de dados
pt_BR[1]: Bancos de dados

en: Database associated | Databases associated
pt_BR[0]: Banco de dados associado
pt_BR[1]: Bancos de dados associados

[ctx: button]
en: Associate a database
pt_BR: Associar um banco de dados

en: Category | Categories
pt_BR[0]: Categoria
pt_BR[1]: Categorias

en: Instance | Instances
pt_BR[0]: Instância
pt_BR[1]: Instâncias

en: Path
pt_BR: Caminho

en: Type of script | Types of script
pt_BR[0]: Tipo de script
pt_BR[1]: Tipos de script

en: Engine | Engines
pt_BR[0]: Mecanismo
pt_BR[1]: Mecanismos
