GLPI - Databases plugin - en to pt_PT translation catalogue (9 entries)

en: Associate to the database
pt_PT: Associado à base de dados

en: Database | Databases
pt_PT[0]: Base de dados
pt_PT[1]: Bases de dados

en: Database associated | Databases associated
pt_PT[0]: Base de dados associadas
pt_PT[1]: Bases de dados associadas

[ctx: button]
en: Associate a database
pt_PT: Associar uma base de dados

en: Category | Categories
pt_PT[0]: Categoria
pt_PT[1]: Categorias

en: Instance | Instances
pt_PT[0]: Instância
pt_PT[1]: Instâncias

en: Path
pt_PT: Caminho

en: Type of script | Types of script
pt_PT[0]: Tipo de Script
pt_PT[1]: Tipos de Scripts

en: Engine | Engines
pt_PT[0]: Motor
pt_PT[1]: Motores
