GLPI - Databases plugin - en to tr_TR translation catalogue (11 entries)

en: Associate to the database
tr_TR: Veritabanıyla ilişkilendirin

en: Database | Databases
tr_TR[0]: Veritabanı
tr_TR[1]: Veritabanı

en: Editor
tr_TR: Düzenleyen

en: Database associated | Databases associated
tr_TR[0]: İlişkilendirilmiş veritabanı
tr_TR[1]: İlişkilendirilmiş veritabanı

[ctx: button]
en: Associate a database
tr_TR: Bir veritabanı ilişkilendirin

en: Category | Categories
tr_TR[0]: Kategori
tr_TR[1]: Kategori

en: Instance | Instances
tr_TR[0]: Kopya
tr_TR[1]: Kopya

en: Path
tr_TR: Yol

en: Script | Scripts
tr_TR[0]: Betik
tr_TR[1]: Betik

en: Type of script | Types of script
tr_TR[0]: Betik türü
tr_TR[1]: Betik türü

en: Engine | Engines
tr_TR[0]: Motor
tr_TR[1]: Motor
