GLPI - Databases plugin - en to uk_UA translation catalogue (11 entries)

en: Associate to the database
uk_UA: Пов'язати з базою даних

en: Database | Databases
uk_UA[0]: База даних
uk_UA[1]: Бази даних
uk_UA[2]: Баз даних
uk_UA[3]: Бази даних

en: Editor
uk_UA: Редактор

en: Database associated | Databases associated
uk_UA[0]: Пов'язана база даних
uk_UA[1]: Пов'язані бази даних
uk_UA[2]: Пов'язаних баз даних
uk_UA[3]: Пов'язані бази даних

[ctx: button]
en: Associate a database
uk_UA: Пов'язати базу даних

en: Category | Categories
uk_UA[0]: Категорія
uk_UA[1]: Категорії
uk_UA[2]: Категорій
uk_UA[3]: Категорії

en: Instance | Instances
uk_UA[0]: Екземпляр
uk_UA[1]: Екземпляри
uk_UA[2]: Екземплярів
uk_UA[3]: Екземпляри

en: Path
uk_UA: Шлях

en: Script | Scripts
uk_UA[0]: Скрипт
uk_UA[1]: Скрипти
uk_UA[2]: Скриптів
uk_UA[3]: Скрипти

en: Type of script | Types of script
uk_UA[0]: Тип скрипту
uk_UA[1]: Типи скриптів
uk_UA[2]: Типів скриптів
uk_UA[3]: Типи скриптів

en: Engine | Engines
uk_UA[0]: СУБД
uk_UA[1]: СУБД
uk_UA[2]: СУБД
uk_UA[3]: СУБД
