GLPI Plugin - Escalade - en to fi_FI translation catalogue (45 entries)

en: Group concerned by the escalation
fi_FI: Ryhmä, jota eskalaatio koskee

en: Number of escalations
fi_FI: Eskalaatioiden määrä

en: Number of escalations between two groups
fi_FI: Kahden ryhmän välisten eskalaatioiden määrä

en: Enable filtering on the groups assignment
fi_FI: Ota suodatus käyttöön ryhmiin osoituksessa

en: full assignation history
fi_FI: täysi osoitushistoria

en: missing parameters
fi_FI: puuttuvat parametrit

en: Escalation
fi_FI: Eskalaatio

en: Requester user of the ticket
fi_FI: Tiketin toimeksiantaja

en: Group escalated in the ticket
fi_FI: Tiketissä eskaloitu ryhmä

en: Manager of the group escalated in the ticket
fi_FI: Tiketissä eskaloidun ryhmän manageri

en: Requester user of the task/reminder
fi_FI: Toimeksiantajan tehtävästä/muistutuksesta

en: Solve date modification
fi_FI: Ratkaise päivämäärän muutos

en: Solution provided, back to the group
fi_FI: Ratkaisu tarjottu, takaisin ryhmälle

en: Solution rejected, return to the group
fi_FI: Ratkaisu hylättiin, palautettu ryhmään

en: escalated to the group
fi_FI: eskaloitu ryhmälle

en: Error : get old ticket
fi_FI: Virhe : noudettaessa tikettiä

en: Error : adding new ticket
fi_FI: Virhe : lisättäessä uutta tikettiä

en: Error : adding link between the two tickets
fi_FI: Virhe : lisättäessä linkkiä tikettien välille

en: This ticket has been cloned from the ticket num
fi_FI: Tiketti kloonattu tiketistä nro

en: Error : adding followups
fi_FI: Virhe : lisättäessä seurantaa

en: Error : adding actors (user)
fi_FI: Virhe : lisättäessä toimijoita (käyttäjä)

en: Error : adding actors (group)
fi_FI: Virhe : lisättäessä toimijoita (ryhmä)

en: Error : adding documents
fi_FI: Virhe : lisättäessä asiakirjoja

en: Reassign the ticket to group
fi_FI: Uudelleenosoita tiketti ryhmälle

en: View full history
fi_FI: Näytä koko historia

en: Tickets to follow (climbed)
fi_FI: Seurattavat tiketit (nostettu)

en: Tickets to close (climbed)
fi_FI: Suljettavat tiketit (nostettu)

en: Configuration Escalade plugin
fi_FI: Escalade -liitännäisen asetukset

en: Remove old assign group on new group assign
fi_FI: Poista vanha ryhmä, jos osoitetaan uudelle ryhmälle

en: show group assign history visually
fi_FI: näytä ryhmäosoituksen historia visuaalisesti

en: Escalation history in tasks
fi_FI: Eskaloitumishistoria tehtävissä

en: Remove technician(s) on escalation
fi_FI: Poista teknikko/teknikot eskaloituessa

en: Ticket status after an escalation
fi_FI: Tiketin tila eskaloitumisen jälkeen

en: Assign ticket to initial group on solve ticket
fi_FI: Osoite tiketti alkuperäiselle ryhmälle ratkaistaessa

en: Assign the technical manager on ticket category change
fi_FI: Osoita teknikko -ryhmän managerille tiketin luokan muuttuessa

en: Assign the technical group on ticket category change
fi_FI: Osoita teknikko -ryhmälle tiketin luokan muuttuessa

en: Clone tickets
fi_FI: Kloonaa tiketit

en: Close cloned tickets at the same time
fi_FI: Sulje kloonatut tiketit samaan aikaan

en: Use the technician's group
fi_FI: Käytä teknikko -ryhmää

en: a time of creation
fi_FI: luomisen aikaan

en: a time of modification
fi_FI: muutoksen aikaan

en: Nota: This feature (creation part) is duplicate with the <a href='##link##'>Behavior</a>plugin. This last has priority.
fi_FI: Huomio: Tämä ominaisuus (luonnin osa) on vastaava kuin <a href='##link##'> Behavior </a> liitännäisessä. Tämä on etusijalla.

en: Display delete button
fi_FI: Näytä poistopainike

en: Don't change
fi_FI: Älä muuta

en: Clone and link
fi_FI: Kloonaa ja linkitä
