GLPI Plugin - Fields - en to ja_JP translation catalogue (39 entries)

en: MySQL tables installation
ja_JP: MySQLテーブルのインストール

en: The plugin can't be uninstalled when the plugin is disabled
ja_JP: プラグインが無効な場合、プラグインをアンインストールできません。

en: MySQL tables uninstallation
ja_JP: MySQLテーブルのアンインストール

en: Additionnal fields
ja_JP: 追加のフィールド

en: Updating generated dropdown files
ja_JP: 生成済ドロップダウンフィールドの選択肢を更新

en: Language
ja_JP: 言語

en: Label
ja_JP: ラベル

en: Regenerate container files
ja_JP: コンテナファイルを再生成する

en: Fix container names
ja_JP: コンテナ名を変更する

en: Updating generated containers files
ja_JP: 生成済みコンテナファイルを更新

en: You cannot add block without associated element type
ja_JP: 「関連アイテムタイプ」が空のブロックを追加することはできません。

en: You cannot add several blocks with type 'Insertion in the form' on same object
ja_JP: 同種のオブジェクトに、複数のブロックを追加することはできません。

en: You cannot add several blocks with type 'Insertion in the form of a specific tab' on same object tab
ja_JP: 同種のオブジェクトのタブに、「ラベル」が同じブロックを複数追加することはできません。

en: You cannot add several blocs with identical name on same object
ja_JP: 同種のオブジェクトに、「ラベル」が同じブロックを追加することはできません。

en: Block
ja_JP: ブロック

en: Tab
ja_JP: タブ

en: Add tab
ja_JP: タブを追加する

en: Insertion in the form (before save button)
ja_JP: フォームに追加する（フォーム保存前時点）

en: Insertion in the form of a specific tab (before save button)
ja_JP: フォームのタブに追加する（フォーム保存前時点）

en: Some mandatory fields are empty
ja_JP: 必須項目が未入力です。

en: Some numeric fields contains non numeric values
ja_JP: 非数値を含む数値フィールドがあります。

en: Some URL fields contains invalid links
ja_JP: 不正なリンクを含むURLフィールドがあります。

en: Fix fields names
ja_JP: フィールド名を変更する

en: Field
ja_JP: フィールド

en: Fields
ja_JP: フィールド

en: Add a new field
ja_JP: 新しいフィールドを追加する

en: No field for this block
ja_JP: ブロック内にフィールドはありません

en: Read only
ja_JP: 読取専用

en: Configure
ja_JP: 設定

en: Configure fields values
ja_JP: フィールド値を設定

en: show
ja_JP: 参照

en: Header
ja_JP: ヘッダ

en: Text (single line)
ja_JP: テキスト（単一行）

en: Text (multiples lines)
ja_JP: テキスト（複数行）

en: Number
ja_JP: 数値

en: Dropdown
ja_JP: ドロップダウン

en: Yes/No
ja_JP: はい/いいえ

en: Date
ja_JP: 日付

en: Date & time
ja_JP: 日時
