GLPI Plugin - Fields - en to uk_UA translation catalogue (39 entries)

en: MySQL tables installation
uk_UA: Встановлення таблиць MySQL

en: The plugin can't be uninstalled when the plugin is disabled
uk_UA: Плугін не можна видалити коли він вимкнений

en: MySQL tables uninstallation
uk_UA: Видалення таблиць MySQL

en: Additionnal fields
uk_UA: Додаткові поля

en: Updating generated dropdown files
uk_UA: Оновлюю згенеровані файли випадаючих списків

en: Language
uk_UA: Мова

en: Label
uk_UA: Мітка

en: Regenerate container files
uk_UA: Перегенерувати файли контейнеру

en: Fix container names
uk_UA: Виправити назви контейнерів

en: Updating generated containers files
uk_UA: Оновлення згенерованих файлів контейнерів

en: You cannot add block without associated element type
uk_UA: Не можна додати блок без визначеного типу елементу

en: You cannot add several blocks with type 'Insertion in the form' on same object
uk_UA: Не можна до одного об'єкту додати декілька блоків з типом 'Вставка в форму'

en: You cannot add several blocks with type 'Insertion in the form of a specific tab' on same object tab
uk_UA: Не можна до однієї закладки додати декілька блоків з типом 'Вставка в форму закладки'

en: You cannot add several blocs with identical name on same object
uk_UA: Не можна до одного об'єкту додати декілька блоків з однаковою назвою

en: Block
uk_UA: Блок

en: Tab
uk_UA: Закладка

en: Add tab
uk_UA: Додати закладку

en: Insertion in the form (before save button)
uk_UA: Вставка в форму (до кнопки Зберегти)

en: Insertion in the form of a specific tab (before save button)
uk_UA: Вставка в форму закладки (до кнопки Зберегти)

en: Some mandatory fields are empty
uk_UA: Деякі обов'язкові поля порожні

en: Some numeric fields contains non numeric values
uk_UA: Деякі числові поля містять не цифрові значення

en: Some URL fields contains invalid links
uk_UA: Деякі поля URL містять невірні посилання

en: Fix fields names
uk_UA: Виправити назви полів

en: Field
uk_UA: Поле

en: Fields
uk_UA: Поля

en: Add a new field
uk_UA: Додати нове поле

en: No field for this block
uk_UA: Для цього блоку ще немає полів

en: Read only
uk_UA: Тільки читання

en: Configure
uk_UA: Налаштувати

en: Configure fields values
uk_UA: Налаштувати значення полів

en: show
uk_UA: показати

en: Header
uk_UA: Заголовок

en: Text (single line)
uk_UA: Текст (в одну лінію)

en: Text (multiples lines)
uk_UA: Текст (декілька ліній)

en: Number
uk_UA: Число

en: Dropdown
uk_UA: Випадаючий список

en: Yes/No
uk_UA: Так/Ні

en: Date
uk_UA: Дата

en: Date & time
uk_UA: Дата і час
