GLPI Plugin - News - en to de_DE translation catalogue (9 entries)

en: Alerts
de_DE: Alarme

en: Show on login page
de_DE: Auf der Anmeldeseite anzeigen.

en: Please enter a name.
de_DE: Bitte geben Sie einen Namen ein.

en: Please enter a message.
de_DE: Bitte geben Sie die Nachricht ein.

en: The end date must be greater than the start date.
de_DE: Das Enddatum muss größer als das Startdatum sein.

en: Type (to add an icon before alert title)
de_DE: Typ (Das Symbol wird vor dem Alarmtitel angezeigt.)

en: You have hidden alerts valid for current date
de_DE: Sie haben ausgeblendete Alarme, welche für das aktuelle Datum gesetzt sind.

en: General
de_DE: Allgemein

en: Warning
de_DE: Warnung
