GLPI Plugin - News - en to pt_PT translation catalogue (13 entries)

en: Alerts
pt_PT: Alertas

en: Can close alert
pt_PT: Posso fechar um alerta

en: Show on login page
pt_PT: Mostrar Página de Login

en: Show on helpdesk page
pt_PT: Mostrar paginas de Helpdesk

en: Please enter a name.
pt_PT: Inserir o nome.

en: Please enter a message.
pt_PT: Inserir Mensagem.

en: The end date must be greater than the start date.
pt_PT: .A tem tem que ser após a data de inicio

en: Type (to add an icon before alert title)
pt_PT: Tipo (para adicionar antes do nome do alerta)

en: You have hidden alerts valid for current date
pt_PT: Alertas ocultados na data atual

en: General
pt_PT: Geral

en: Information
pt_PT: Informação

en: Warning
pt_PT: Aviso

en: Problem
pt_PT: Problema
